Nokia planuje smartfon z 3D?

Trójwymiar coraz mniej wygląda na chwilową modę - funkcja jego wyświetlenia dodawana jest do coraz to większej liczny urządzeń.

Wygląda na to, że Nokia również uległa trendom - projekty jej nowego telefonu przypominają Nintendo 3DS albo smartfon Echo firmy Kyocera . Dolny ekran ma wyświetlać obraz 2D, zaś górny 3D, nie wymagający okularów. Będzie też możliwość robienia zdjęć i wideo w 3D. Dzieki dwóm kamerom i technologi śledzenia gałek ocznych, animacje 3D mają wydawać się bardziej realistyczne. W konsoli Nintendo 3DS, by zobaczyć efekt głębi, wymagane jest patrzenie na obraz pod konkretnym, stałym kątem - system Nokii ma wyeliminować ten słaby punkt. Obiekty 3D będą też mogły rzucać wirtualny cień - obrazki pokazują to na przykładzie kostki, która ma być menu. Ekran 3D, podobnie jak 2D, ma reagować na dotyk, ale także odczytywać gesty przed nim, przy pomocy kamer 3D - w ten sposób da się kostką poruszać.

Oczywiście od patentu do urządzenia droga daleka, ale jak widać, Nokia zafascynowana jest możliwościami trójwymiaru. A waszym zdaniem jak to jest z tym 3D? Niezbędna funkcja czy chwilowa fascynacja i ślepa uliczka?

[ SlashGear ]

Więcej o: