"Lwa" pobierzemy z AppStore?

Prawdopodobnie firma Apple zdecyduje się na elektroniczną dystrybucję następnej wersji swojego systemu operacyjnego - Mac OS X 10.7 "Lion".

Systemy operacyjne, jako instalowane także na czystym sprzęcie, zawsze dostarczane były na fizycznych nośnikach. Jednak wraz z udostępnieniem sklepu z aplikacjami także dla stacjonarnych komputerów Apple, coraz więcej wskazuje na to, że firma z Cupertino chce prędzej czy później zrezygnować z produkcji fizycznych kopii swojego oprogramowania.

W AppStore można już - taniej niż w sklepie - kupić elektroniczne kopie programów Apple. Dodatkowym bonusem jest, że pakiety iWork czy iLife musimy kupować w całości, podczas gdy w AppStore można kupić pojedyncze programy z zestawów - można kupić np tylko program prezentacyjny Keynote, czy iPhoto do zarządzania zdjęciami.

Podobnie, testowe wersje następnej wersji systemu dla Maków są udostępniane testerom za pomocą sklepu. Pogłoski mówią o tym, że będzie to główny kanał dystrybucji nowego systemu, który zaprezentowany zostanie na wielkiej konferencji prasowej 6 czerwca.

Sklep dostępny jest jako firmowa aplikacja dla użytkowników Mac OS X 10.6 "Snow Leopard" i ma stanowić główny kanał dystrybucji oprogramowania dla komputerów Apple.

Więcej o: