Toronto zostanie przykryte sztucznymi chmurami z balonów

Czemu nie zrobiono tego u nas? Takie pytanie może się cisnąć na usta, kiedy ogląda się atrakcyjny, odważny projekt przygotowany dla kanadyjskiego Toronto.

Największe kanadyjskie miasto w 2015 roku będzie organizatorem Pan American Games. To zawody, w których udział biorą sportowcy z obu Ameryk. Miasto-gospodarz nadchodzącego PAG pochwaliło się projektem "Tkaronto I gs2v", którego autorami są Manuel Gross, Yannick Vorberg, Patrik Staub i Stefan Vetsch ze Szwajcarskiego Federalnego Instytutu Technologii.

Projekt o dziwnej nazwie wygrał konkurs, którego celem było zaprojektowanie pawilonu na potrzeby PAG, w którego budowie zostaną wykorzystane winyle. Pawilon ten zostanie wzniesiony pod wiszącymi nisko na niebie "sztucznymi chmurami", które tak naprawdę będą setkami balonów meteorologicznych wypełnionych helem. Balony te dla dodatkowego efektu zostaną połączone w większe "skupiska chmur". Za dnia będą chroniły ludzi przed słońcem. Wieczorami będą zaś podświetlane dla dodatkowego, interesującego efektu.

Projekt Tkaronto I gs2v czerpał inspirację z nazwy Toronto, która w języku Irokezów znaczy "miejsce, w którym drzewa stoją nad wodą" oraz "miejsce spotkań". Wizję tego, jak artysta wyobraża sobie skończony projekt możemy obejrzeć nad treścią tej wiadomości.

Zobacz też: Architektura i nowoczesne technologie w służbie ludzkości .

[za: Archidose.blogspot.com ]

Więcej o: