Badania: Korzystamy z aplikacji zanim wstaniemy z łóżka

Co trzeci Amerykanin nie wstaje z łóżka, zanim nie uruchomi jednej lub paru aplikacji na swoim telefonie. Tak wynika z nowych badań firmy Ericsson.

Producent telefonów przyjrzał się zwyczajom ich użytkowników. W trakcie badań, pracownikom firmy udało się odkryć ciekawą rzecz. 35% amerykańskich użytkowników telefonów komórkowych działających pod kontrolą Androida lub iOS, bardzo lubi tworzone na nie aplikacje. Lubią je na tyle, że nie wstają z łóżek, zanim z nich nie skorzystają. Najbardziej popularnym programem jest - jak łatwo się domyślić - klient Facebooka.

Przedstawiciel firmy Ericsson podsumował badania krótkim: "Nasze badania wskazują, że aplikacje wydają się ludziom atrakcyjne pod względem emocjonalnym. Konsumenci wiążą się z konkretnymi zestawami aplikacji, które sprawiają, że wydaje im się, iż większą kontrolę nad swoim życiem, a codzienne obowiązki zamieniają się dzięki nim w pozytywne przeżycia. Aplikacje dają konsumentom nawet pewne uczucie wolności. W nowych, nieznanych sytuacjach, prawdopodobnie znajdą oni aplikację, która może im pomóc".

Pełną wersję raportu firmy Ericsson można znaleźć na jej oficjalnej stronie internetowej .

Więcej o: