Będzie darmowy Internet w polskich pociągach

W ramach zmian zapowiadanych przez spółkę PKP Intercity, od 1 czerwca w obsługiwanych przez nią pociągach ma się pojawić bezprzewodowy dostęp do Internetu.

Usługa ma być dostępna w pociągach Express InterCity (EIC), obsługiwanych przez zupełnie nowe, luksusowe składy. Z dostępem do sieci pojedziemy na 22 najważniejszych trasach pomiędzy największymi miastami. Pociągi EIC objęte będą całkowitą rezerwacją miejsc, zawsze dostępny będzie wagon barowy Wars i prasa codzienna.

Bilety na wszystkie pociągi spółki PKP Intercity kupimy też przez Internet, na stronie e-IC . Tylko przez Internet kupimy "Bilet Rewelacyjny" pozwalający na tańsze przejazdy "tam i z powrotem" na trasach Kraków - Warszawa - Kraków, Przemyśl - Wrocław - Przemyśl, Wrocław - Jelenia Góra - Wrocław, Szczecin - Świnoujście - Szczecin, Kraków - Zakopane - Kraków.

Oby tylko oprócz dostępu do Internetu firma gwarantowała też prąd w gniazdkach. Dostęp do sieci można osiągnąć też poprzez telefon komórkowy czy modem, zapasu prądu na podróż do kieszeni nie weźmiemy.

[ za PKP ]

Więcej o: