Nowy Acer Aspire Timeline X - jeszcze więcej energii w jeszcze cieńszej obudowie

W ubiegłym roku Acerowi udało się wyznaczyć standard, wprowadzając laptopy z serii Aspire Timeline X. Cienka obudowa komputera, pojemna bateria, pozwalająca na 8 godzinna pracę i zastosowanie szybkich procesorów iCore Intela dało użytkownikom poczucie rzeczywistej mocy przenośnych maszyn. 23 maja 2011 roku Acer zaprezentował oficjalnie nową serię Timeline X.

Odświeżony Timeline X nabrał charakteru. Konstruktorzy zamienili znaną srebrną obudowę na nieco cieńszą (ok. 25mm grubości) i odważniejszą - ciemno niebieską z szarymi oraz czarnymi elementami. W tej samej stylistyce utrzymany jest także touchpad, oraz wyspowa klawiatura.

Producent obiecuje, że zastosowana w nowych modelach bateria jest nie tylko bardziej pojemna, pozwalając aż na 10 godzin pracy, ale także i trwalsza, utrzymując 80% swojej sprawności nawet przez 1000 pierwszych cykli ładowania. Ponadto, bateria ma być zintegrowana z obudową komputera, podobnie jak ma to miejsce w nowym Sony Vaio SB. Obiecane 1000 cykli ładowania ma bowiem sprawić, że długość życia akumulatora dogoni żywotność reszty podzespołów.

W nowym Timeline X znajdziemy także oszczędne procesory Intela z aktualnej linii iCore, dedykowane karty graficzne Nvidii, wyświetlacze CineCrystal o rozdzielczości 1366x768 pikseli, podświetlane diodowo oraz system nagłośnienia Dolby Home Theater v4.

W ofercie znajdą się modele Timeline X o przekątnej 13,3 cali (3830T), 14,1 cali (4830T), oraz 15,6 cali (5830T). Koszt nowego urządzenia z procesorem Intel Core i5 wahać ma się w okolicach 3000 złotych.

Więcej o: