Polska myśl technologiczna znów górą - IVONA deklasuje zagranicznych rywali

Organizacja Voice Information Associates dokonała szczegółowego przeglądu dostępnych na rynku syntezatorów mowy i okazało się, że zdecydowanie najdokładniejszym jest polski pogram o nazwie IVONA.

Rodzimy produkt pobił takich znanych producentów oprogramowania TTS (Text-To-Speech, czyli tekst-do-mowy) jak Microsoft, AT&T, Nuance, Loquendo i Acapela Group. Producent tłumaczy:

Badania podzielono na siedem różnych kategorii związanych z dokładnością wymowy: interpretacja liczebników, homografów, wyrażeń obcojęzycznych, akronimów, skrótów, nazw i adresów - łącznie kilka tysięcy najtrudniejszych zwrotów. W pięciu z tych kategorii IVONA zdobyła najwyższe noty, z łącznym wynikiem 94,5 proc. To o 22 punkty procentowe więcej niż średni wynik pozostałych badanych produktów.

Autor raportu, Walter Tetschner, redaktor ASR News potwierdził:

Wyniki raportu jednoznacznie wskazują, że IVONA dostarcza jedną z najbardziej zaawansowanych technologii Text-To-Speech na globalnym rynku.

raportraport fot. IVONA Software

Michał Kaszczuk, Wiceprezes IVONA Software, Dyrektor Działu R&D przyznał, że współcześnie synteza mowy "staje się kluczowym elementem w urządzeniach i aplikacjach mobilnych", a tworząc IVONA firma zawsze koncentrowała się nad naturalnością i dokładnością mowy.

Więcej o: