Następne szpiegowskie włamanie potwierdza problem z SecurID

Zarząd amerykańskiej firmy L-3 Communications zajmującej się dostarczaniem aparatury i oprogramowania łączności dla amerykańskiego wojska, ostrzegł pracowników przed możliwością włamania do sieci za pomocą haseł otrzymanych z tokenów RSA SecurID.

Podobnie jak w ujawnionym kilka dni temu włamaniu do Lockheed-Martin , firma stała się obiektem wyrafinowanego ataku. Informacja o zagrożeniu ze strony SecurID pochodzi z wewnętrznych komunikatów firmy, która odmówiła publicznego komentarza

Tokeny SecurID to niewielkie breloczki generujące zmieniające się co kilka minut hasła jednorazowe na podstawie zaszytego w nich przez producenta tajnego klucza. Kilka miesięcy temu producent tokenów SecurID, firma RSA padła ofiarą równie wyrafinowanego ataku, nie zostały ujawnione żadne szczegóły co do wykradzionych informacji.

Atak na L-3, podobnie jak niedawny atak na Lockheed-Martin, producenta wojskowych samolotów i powtarzająca się pogłoska o zagrożeniu ze strony tokenów, pozwala przypuszczać, że z RSA wykradziono listę kluczy tokenów. Prawdopodobnie też sprawcami były organizacje zainteresowane zdobyciem tajnych wojskowych informacji - czyli wywiady.

Więcej o: