Polskie łaziki w Utah - dzień pierwszy

Zakończył się pierwszy dzień zmagań drużyn biorących udział w University Rover Challenge. Co działo się w amerykańskim Utah?

Na oficjalnej stronie zawodów pojawiły się zdjęcia z pierwszego dnia zmagań uniwersyteckich drużyn. Póki co odbyło się ważenie łazików oraz prezentacje poszczególnych zespołów. Wyniki tego etapu nie zostały jeszcze opublikowane, ale dzięki organizacji Mars Society, możemy rzucić okiem na to, jak wyglądał początek zmagań.

Łaziki ważone były na specjalnej platformie. Łączna waga każdej maszyny gotowej do wypełniania konkursowych zadań, nie mogła przekroczyć pięćdziesięciu kilogramów. Na zdjęciu widać ważenie rodzimego łazika Magma 2. Jego poprzednik w zeszłorocznej edycji konkursu zajął trzecie miejsce.

Polskie łaziki zawojowały zawody University Rover Challenge (URC) w UtahPolskie łaziki zawojowały zawody University Rover Challenge (URC) w Utah 

Zawodnicy każdej z drużyn musieli też zaprezentować siebie i swój pojazd przed specjalną komisją. To jeden z pięciu etapów konkursu, w którym delikatną przewagę mogą mieć Amerykanie, posługujący się swoim ojczystym językiem. Na fotce widzimy zespół z Politechniki Wrocławskiej - twórców łazika Scorpio.

Polskie łaziki zawojowały zawody University Rover Challenge (URC) w Utah

Pozostałe zdjęcia z pierwszego dnia zawodów obejrzeć można na łamach serwisu Picassa . Wszystkiego co warto wiedzieć na temat University Rover Challenge, można natomiast dowiedzieć się z tekstów opublikowanych na łamach serwisu next.gazeta.pl .

Więcej o: