Thrive - Toshiba też będzie mieć rewolucyjny tablet

Po wielu odważnych próbach zrewolucjonizowania rynku przenośnych komputerów Toshiba postanowiła wprowadzić na rynek zwyczajny tablet. Serio, całkiem zwykły.

Thrive ma być tabletem wyposażonym w wysokiej rozdzielczości (1280x800) wyświetlacz o przekątnej rzędu 10.1 cala a także moduł WiFi. Sprzęt działać będzie w oparciu o system Android Honeycomb i 1GHz procesor Tegra 2.

W USA ma wejść do sprzedaży 10 lipca tego roku. Najtańszy model będzie kosztował około 429 dolarów netto, a przedsprzedaż ruszy w przeciągu tygodnia. Do wyboru będą wersje 8GB, 16GB i 32GB pojemności.

Jeff Barney, główny manager do spraw produktów cyfrowych w Toshiba America stwierdził, że Thrive ma być tabletem dla ludzi, którzy najczęściej korzystają z tego typu urządzeń będąc w domu. Producent twierdzi, ze urządzenie wprost wyśmienicie nadaje się do przeglądania zasobów Internetu, czytania elektronicznych książek i grania.

Według wyliczeń Toshiby w 2011 roku firma chce sprzedać aż 50 milionów urządzeń na całym świecie. To dość ambitny cel, ale Barney uspokaja, mówiąc:

Na rynku smartfonów urządzenia z Androidem jakoś znalazły swoją drogę (...) konsumenci, którzy chcą kupić produkty niemarkowane logo Apple stanowią duży rynek.
Więcej o: