Największe na świecie miniaturowe lotnisko

Prawie pięć milionów dolarów kosztowało największe na świecie miniaturowe lotnisko. Można je obejrzeć w niemieckim parku rozrywki.

Największe na świecie miniaturowe lotnisko dołączy do największej na świecie miniaturowej linii kolejowej. Obie atrakcje można obejrzeć w Hamburgu, w parku rozrywki Wunderland. Model powstał w oparciu o wygląd prawdziwego hamburskiego lotniska - Międzynarodowego Portu Lotniczego Fuhlsbüttel. Budowa miniatury pochłonęła 4,8 mln dolarów i trwała aż siedem lat. Makietę rozłożono na 150 metrów kwadratowych powierzchni.Znajdziemy na niej między innymi 40 samolotów, 50 pociągów, 500 samochodów, 300 budynków, 15 tys. figurek przedstawiających ludzi, 10 tys. drzew i 40 tys. świateł.

Najlepsze jest jednak to, że poszczególne elementy poruszają się. Z miniaturowego lotniska startują samoloty, a po pasach startowych poruszają się wyspecjalizowane pojazdy. Nawet jeśli ktoś nie jest fanem awiacji i tego typu projektów, powinien docenić wysiłek włożony w skonstruowanie miniaturowego lotniska.

Więcej o: