Najbardziej stylowy laptop świata

Richard R. Nagy to artysta, projektujący i budujący urządzenia w stylu "steampunk" - połączenia nowych technologii i estetyki wiktoriańskich mechanizmów wieku pary. Teraz zbiera zamówienia na Datamancera - laptopa wyglądającego jak XIX-wieczna pozytywka.

Sercem Datamancera jest laptop Hewlett-Packard ZT1000, z zainstalowanym Ubuntu i Windows XP, jednak to nie system operacyjny, a wygląd jest głównym atutem komputera.

Datamancer ma obudowę z czerwonego drewna, klawiaturę z postarzanej miedzi, pokrywa zawiera układ skomplikowanych kół zębatych, obracających się w czasie pracy komputera.

W charakterze włącznika wykorzystuje się klucz do nakręcania zegara, chociaż można też użyć prawdziwego wyłącznika ukrytego w muzycznych szczelinach nad klawiaturą.

Pokładki pod nadgarstki wykonane są ze skóry, a przycisk wysuwający tackę napędu DVD zamieniony został na okrągły mosiężny ćwiek.

Po prototypie zaprezentowanym na zdjęciach Richard Nagy chce stworzyć całą serię Datamancerów, które będzie można kupić, cena w przedsprzedaży - 5500 dolarów.

[za Datamancer.net ]

Więcej o: