Fundusz inwestycyjny IQ Partners S.A. wykupił pakiet udziałów w Antywebie

Znany blog Antyweb znalazł inwestora. Fundusz inwestycyjny IQ Partners S.A. zainwestował 250 tysięcy złotych w najpopularniejszego polskiego bloga o tematyce technologicznej.

Fundusz inwestycyjny IQ Partners S.A. (za pośrednictwem zależnej od siebie spółki Ventures Hub Sp. z o.o.) wykupił 31,25% udziałów w nowo utworzonej spółce Antyweb Sp. z o.o. W przeliczeniu na liczby oznacza to, że fundusz wykupił 2,5 tysiąca udziałów za 100 zł każdy.

W informacji prasowej czytamy dodatkowo, że

Jednocześnie Ventures Hub Sp. z o.o. zawarł z pozostałymi udziałowcami Antyweb Sp. z o.o. umowę inwestycyjną, na podstawie której zobowiązał się do objęcia dodatkowych 2.000 (słownie: dwóch tysięcy) udziałów o wartości nominalnej 100,00 zł (słownie: sto złotych) każdy, o łącznej wartości 200.000,00 zł (słownie: dwustu tysięcy złotych), jeżeli zostaną spełnione warunki określone w tej umowie inwestycyjnej, a związane z postępami prac w realizacji przedsięwzięcia.

Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu doszło do podobnej transakcji. Amerykański portal AOL za kwotę 25-40 milionów dolarów przejął w całości technologicznego bloga TechCrunch . Przejęcia blogów przez wielkie podmioty zdarzają się coraz częściej, także w Polsce. W 2008 roku Agora, wydawca Gazeta.pl, przejęła blog Polygamia.pl .

--

Warto robić to co się lubi, mieć jakąś pasję i być wytrwałym w dążeniu do osiągania swoich celów. Nie czekałem kilku lat na inwestora, robiłem to co lubię i pisałem o tym co w internecie moim zdaniem jest ciekawego.

-> wywiad z Grzegorzem Marczakiem, autorem bloga.

Więcej o: