Superszybkie i dokładne robotyczne ramię podnosi ziarno ryżu pęsetą

Trzymając rękę na robotycznym pulsie trudno nie dać się owładnąć drążącej myśli że sami gotujemy sobie zagładę. Tym razem pomysłowi inżynierowie opracowali superszybkie i jednocześnie dokładne robo-ramię.

Palce zamontowane na końcu ramienia mają kilka zalety, ale dwie największe to naprawdę szeroki kąt działania oraz zintegrowany czujnik ruchu. Natomiast dzięki dynamicznym silnikom mechanizm operuje na tyle szybko, że całość potrafi wykonywać bardzo skomplikowane zadania, z którymi nawet wytrenowana ludzka ręka mogłaby mieć kłopot.

Specyfiką nowo powstałej konstrukcji jest też fakt, że dzięki czujnikom ruchu ramię jest w stanie bardzo szybko reagować, łapiąc przedmioty lecące z dużą prędkością, a także wchodzić w interakcję z samym sobą. O co chodzi? Ramię może podrzucać przedmioty, a następnie precyzyjnie je łapać, wykorzystując odpowiednie czujniki.

Ramię jest rak dokładne, że bez większego problemu radzi sobie z obsługą urządzeń zaprojektowanych na potrzeby ludzkiej motoryki. Konstruktorzy zaprezentowali jego możliwość nakazując mu chwycić pęsetę, a następnie przy jej wykorzystaniu ziarnko ryżu. Po czym wrzucić je do wskazanego pojemniczka i odłożyć narzędzie.

Chyba nie powinniśmy oglądać kolejnych części Terminatora. A poprzednie zapomnieć.

Więcej o: