Polskie dzieci narysowa造 Google Doodle

Na niecodziennym w formie spotkaniu przedstawiciele Google ustami Szymona Majewskiego og這sili wyniki konkursu na polskie Google Doodle.

Nigdy nie zdarza się, aby zaproszenie na konferencję prasową zawierało adnotację, że dzieci są mile widziane, jednak ogłoszenie wyników konkursu na polskie Google Doodle wyłamało się z tej tradycji.

Celem niecodziennego w formie spotkania, było zaprezentowanie wyników konkursu na polskie Google Doodle, jakie ozdobi stronę wyszukiwarki Google w dniu objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej. Na konkurs przyszło ponad 18 tysięcy prac, z których finałową dziesiątkę wyłoniło jury w składzie Tomasz Bagiński (filmowiec, twórca nominowanej do Oscara "Katedry"), Przemysław Bogdanowicz (dyrektor kreatywny BBDO Warszawa), Fabio Cavalucci (dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski), Marek Raczkowski (rysownik i satyryk) oraz Szymon Majewski (dziennikarz i satyryk).

W głosowaniu internautów zwyciężyła Martyna Króliszewska z Murzasichla, która narysowała Doodle z owcami i bacą. Młoda artystka została nagrodzona stypendium na rozwój artystyczny, a jej szkoła otrzymała grant technologiczny. Wszyscy finaliści otrzymali też laptopy.

Po części oficjalnej starsi i młodsi uczestnicy mogli malować swoje "doodle" na wielkim szablonie logo firmy z Mountain View, w kuluarach krążył też cieszący się sporą popularnością robot R2D2 znany z "Gwiezdnych wojen", odbyło się też kilka spontanicznych pojedynków na miecze świetlne.

Finalistom i zwycięzczyni gratulujemy!

Wi璚ej o: