Co wyjdzie z połączenia Acera i Google? Chromebook AC700

Jeśli uwierzyć ekspertom - uparcie i niezmiennie zmierzamy do chmur. Trudno w to nie uwierzyć widząc rosnący wachlarz sieciowych usług... i cichutką ekspansję komputerów z Chrome OS. Internetowego laptopa opartego na tym systemie wprowadził już Samsung. Teraz czas na Acera.

Acer AC700 to w praktyce netbook oparty na procesorze Intel Atom N570, 2 GB pamięci RAM DDR3 i 16 GB fleszowej pamięci wewnętrznej. Do tego kamera o rozdzielczości 1,3megapiksela, dwa porty USB, czytnik kart pamięci i moduł WiFi. Wersja z dodatkowym modułem 3G ma się pojawić na rynku niedługo po wprowadzeniu AC700. Ma być jednak także droższa.

Acer twierdzi, że dzięki systemowi operacyjnemu Chrome OS AC700 stanowi idealną platformę edukacyjną lub propozycję na dalekie wyprawy. Komputer ma być niezwykle lekki a nieobciążające chromowe aplikacje pozwolą na naprawdę długą pracę bez konieczności ładowania baterii. Wypada tylko mieć ciągły dostęp do sieci.

Cena w USA sięga około 350 dolarów netto. Sprzedaż za oceanem rozpocznie się już w lipcu. Czy i kiedy komputer wejdzie do Europy, nie wiadomo.

Więcej o: