Twitter Fox News: Obama zastrzelony

Na Twitterze Fox News ukazała się sensacyjna wiadomość: amerykański prezydent Barack Obama został zaatakowany w restauracji Rossa w Iowa. Następne wiadomości głosiły, że dwukrotnie postrzelony prezydent zmarł z wykrwawienia.

Nie jest to jednak powtórka z zamachu na Kennedy'ego, twitterowe konto @foxnewspolitics należące do populistyczno-konserwatywnej telewizji Fox News zostało przejęte przez niezidentyfikowanych sieciowych przestępców, którzy w ten sposób postanowili uczcić 4 lipca - amerykański Dzień Niepodległości.

Pierwsza wiadomość pochodząca prawdopodobnie od przestępców miała nietypową treść:

Odzyskaliśmy dostęp do Twittera i poczty. Szczęśliwego 4 [lipca - red.] .

Następne wiadomości tyczyły już prezydenta Obamy:

Barack Obama zmarł. Prezydent nie żyje. To naprawdę smutny czwarty lipca. Barack Obama nie żyje.
Barack Obama zmarł. 45 minut temu został dwukrotnie postrzelony, w szyję i brzuch. Strzelec nieznany. [Prezydent] wykrwawił się.
Barack Obama został dwukrotnie postrzelony w restauracji Rossa w Iowa podczas spotkania wyborczego. Cześć jego pamięci, kondolencje dla rodziny.
Obama nie żyje, tragiczny czwarty lipca. Przekazujcie [tę wiadomość] dalej, aby wyrazić wsparcie dla rodziny. Strzelec zostanie odnaleziony.
Z OSTATNIEJ CHWILI: Prezydent Obama zamordowany, dwa postrzały okazały się śmiertelne. To smutny czwarty lipca dla Ameryki.
Życzymy Joemu Bidenowi [wiceprezydent - red.] powodzenia w pełnieniu roli Prezydenta, w czasach szaleństwa jest światełko na końcu tunelu.

Po powyższej serii "ćwierknięć" wysłanej cztery godziny temu, konto @foxnewspolitics umilkło i milczy do chwili obecnej.

[za @ foxnewspolitics ]

Więcej o: