Szybki mobilny Internet już w Warszawie i Gdańsku. Wkrótce kolejne miasta

Firma Orange poinformowała o poszerzeniu oferty dostępu do szybkiego, mobilnego Internetu w technologii HSPA+ DC.

Technologia HSPA+ Dual Carrier polega na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch kanałów transmisji o szerokości pasma 5 MHz, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie transferu o prędkości do 42 Mbps przy pobieraniu danych przez użytkownika. To kilkakrotnie szybciej niż w przypadku używanej wcześniej technologii HSPA 7.2

Mieszkańcy Warszawy i Gdańska już od 1. lipca mogą skorzystać z Internetu w technologii HSPA+ DC. W najbliższych dniach z tej samej technologii skorzystają mieszkańcy Bydgoszczy, Białegostoku, Lublina, Łodzi, Torunia i Częstochowy. Do końca miesiąca w zasięgu technologii znajdzie się także całe Trójmiasto. Orange zapowiada też, że do końca roku usługa zostanie udostępniona w Koszalinie, Elblągu, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim, Suwałkach, Płocku, Radomiu, Zielonej Górze, Kaliszu, Kielcach, Tarnowie, Wałbrzychu, Rzeszowie i Bielsku-Białej. Do grudnia tego roku zasięg HSPA+ DC powinien objąć 60% populacji Polski.

Aby skorzystać z tej technologii, trzeba jednak posiadać odpowiedni modem. W sieci Orange jest nim chociażby Huawei E372. Z HSPA+ DC skorzystają użytkownicy Orange Free, Business Everywhere i Orange Free na kartę, niezależnie od wykupionej usługi.

Więcej o: