Najpopularniejszy na Plusie jest... Mark Zuckerberg

Już po kilku dniach funkcjonowania Google Plus pojawił się ranking popularności w tym serwisie. Okazuje się, że także tu Mark Zuckerberg jest niepokonany.

Pierwszą piątka popularności użytkowników Google Plusa otwiera profil Marka Zuckerberga - 39 przyjaciół, 21.213 obserwujących. Następny jest Larry Page, współzałożyciel Google - 0 przyjaciół, 14.798 obserwujących. Trzecie miejsce należy do Vica Gundotry, wiceprezesa Google nadzorującego działkę aplikacji społecznościowych - 0 przyjaciół i 13.783 obserwujących. Czwarty jest współzałożyciel Google, Siergiej Brin - 0 przyjaciół i 11.629 obserwujących, a piąty - znany bloger technologiczny Robert Scoble.

Google Plus nie ma jeszcze żadnego mechanizmu weryfikacji autentyczności wizytówek, nie ma więc pewności że popularne profile należą do tych, za kogo się podają. Dziwi też ignorowanie aktywności na Plusie przez szefów Google którzy powinni pokazać, że sami używają nowego produktu. Ale sukces profilu Marka Zuckerberga na nowym serwisie pokazuje, że przed Plusem jeszcze długa droga.

[za socialstatistics.com ]

Więcej o: