Zamień dowolne LCD w ekran 3D

Problem z 3D jest taki, że aby korzystać z tej technologii, na ogół trzeba zainwestować w dodatkowy sprzęt. Nakładka Pic3D eliminuje ten problem, chociaż bez wydania kilku groszy się nie obejdzie.

Podczas imprezy Virtual Reality Expo, która obyła się w Tokio, zaprezentowano specjalną nakładkę na ekrany LCD, która umożliwia wyświetlanie obrazu 3D. Produkt opracowany przez firmę Global Wave współpracuje z desktopami i laptopami z systemem Windows oraz smartfonami z iOS. Oprogramowanie wymagane do poprawnego działania Pic3D wspiera zarówno gry,  programy, jak i filmy dostępne na przykład na YouTube.

Na pierwszy rzut oka nakładka przypomina zwykłą folię ochronną montowaną na ekrany LCD, w celu uniknięcia powstania zadrapań. Pic3D wykorzystuje jednak metodę soczewkową, dzięki której uzyskujemy wrażenie głębi. Jak zapewnia producent, nakładka nie ma wpływu na obniżenie jakości obrazu, charakteryzuje się również bardzo dobrą przeźroczystością na poziomie 90% oraz gwarantuję szeroki kąt widzenia, w okolicach 120 stopni. Produkt Global Wave dostępny będzie w wersjach dla iPada 2, iPhone'a i iPod Toucha 4G, jak również i na ekrany o przekątnych 12,1, 15,6, 21,5 i 23 cala.

Pic3D ma trafić do sprzedaży w sierpniu i początkowo nakładki będzie można nabyć tylko na stronie producenta. Cena wersji na iPhone'a wyniesie 25 dolarów, natomiast za 23-calową przyjdzie zapłacić 186 dolarów.

 

[za:

CrunchGear

]

Więcej o: