Wydrukuj trójwymiarowe, czekoladowe słodycze

Naukowcy z Wielkiej Brytanii opracowali trójwymiarową drukarkę, która potrafi "wydrukować" czekoladowe smakołyki o praktycznie dowolnym kształcie.

Co może być lepszego od czekoladowych przysmaków? Czekoladowe przysmaki o fantazyjnych kształtach. Ich tworzenie stało się właśnie o wiele prostsze za sprawą wynalazku opracowanego przez naukowców z brytyjskiego Engineering and Physical Sciences Research Council. Jest nim trójwymiarowa drukarka, która potrafi stworzyć praktycznie dowolny kształt z płynnej czekolady. Testy urządzenia trwają na Uniwersytecie w Exeter. Celem naukowców jest skonstruowanie maszyny, która doprowadzi do przełomu w sieciowym handlu słodyczami. Klienci mają mieć możliwość zaprojektowania i wysłania dowolnego trójwymiarowego modelu, który zostanie zamieniony w czekoladowe słodycze.

Naukowcy twierdzą, że ich badania pozwolą w przyszłości "drukować" trójwymiarowe obiekty z dowolnego materiału. Na pierwszy ogień poszła jednak czekolada, gdyż jest stosunkowo tania, a wszelkie "niepotrzebne resztki" można po prostu zjeść.

 
Więcej o: