Nowe sposoby sortowania poczty w Gmail

Google planuje kolejne zmiany, które pozwolą na bardziej indywidualne i wygodniejsze przeglądanie poczty.

W zeszłym roku w Gamilu pojawiła się nowa funkcja, odpowiedzialna za sortowania wiadomości w zależności od preferencji użytkownika. Przycisk Priorytet dzieli maile na ważne, nieprzeczytane, itd., co w znacznym stopniu poprawia komfort przeglądania poczty. W ciągu najbliższych tygodni Google planuje wprowadzić kilka nowych sposobów sortowania zawartości skrzynki odbiorczej.

Karty pozwalające na szybkie przełączanie między widokamiKarty pozwalające na szybkie przełączanie między widokami fot. Gmail Blog

Aktualizacja, o której mowa, wprowadzi do Gmail specjalne karty, umożliwiające w szybki sposób zmianę przeglądania poczty. Dostępne będzie 5 podziałów - klasyczny, priorytet, najważniejsze, nieprzeczytane i oznaczone gwiazdką. W momencie, gdy użytkownik będzie korzystał z jednego sposobu sortowania przez okres tygodnia, system uzna, iż jest to najwygodniejszy sposób przeglądania poczty i usunie pozostałe karty.

Google w ostatnich tygodniach ostro atakuje. Oby planowane zmiany okazały się tak samo użyteczne, jak wspomniana funkcja Priorytet, która cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników Gmail.

[za: Gmail Blog ]

Więcej o: