Kamera 3D na pokładzie ISS

Atlantis powoli zaczyna odliczać czas do powrotu ze swojej ostatniej misji. Wiedzieliście, że być może obejrzymy wspomnienia z tej wyprawy w technologii 3D?

Otóż okazało się, że na pokładzie promu, wraz z niezbędnym sprzętem i astronautami, pojawiła się kamera 3D - Panasonic AG-3DA1, która w zeszłym roku dotarła również do Polski. Czyżby producenci sprzętu planowali podbój kosmosu? W końcu Samsung Nexus S także trafił na pokład Atlantis.

Wracając do kamery, zostanie ona wykorzystana do uwiecznienia eksperymentów przeprowadzanych na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Niestety, nie wiadomo czy kiedykolwiek zobaczymy materiały, które powstaną w przestrzeni kosmicznej, a byłoby to niewątpliwie ciekawe doświadczenie, obejrzeć wnętrze stacji w pełnym trójwymiarze. Tak czy inaczej, trudno dziwić się wiceprezesowi Panasonica, Johnowi Baisley'owi, który jest podekscytowany całym tym wydarzeniem.

"Panasonic jest dumny z tego, że kamera 3DA1 odgrywa istotną rolę w dokumentowaniu tej misji NASA. Dzięki lotom kosmicznym odkrywamy nowe rzeczy i miejsca. Niesamowite zdjęcia 3D, jakie powstają dzięki 3DA1, pozwolą na nowy i unikalny sposób eksploracji kosmosu."

No i proszę, 3D zawitało już nawet na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Należy mieć jedynie nadzieję, że NASA podzieli się z nami trójwymiarowymi obrazkami.

 

[za:

SlashGear

]

Więcej o: