Poczuj tekstury na ekranie

To może być prawdziwa rewolucja - ekrany dotykowe pozwalające poczuć wyświetlane na nich obiekty.

Technologia E-Sense może już za kilka lat ułatwić życie osobom niewidomym, jak również i da producentom ekranów dotykowych zupełnie nowe pole do popisuje. W przeciwieństwie do wibracji, towarzyszących obecnie dotykaniu ekranu, technologia opracowana przez firmę Senseg wykorzystuje pole elektryczne, które stymuluje palce i tym samym powoduje uczucie dotyku. E-Sense funkcjonuje dzięki tak zwanym tikselom, czyli pikselom dotykowym, których zastosowanie w ekranach dotykowych pozwala symulować różne rodzaje powierzchni.

Ekran pozwalające poczuć teksturyEkran pozwalające poczuć tekstury fot. Senseg

Senseg utrzymuje, iż zastosowanie ich technologii w telefonach czy tabletach nie jest drogie, a przy tym nie ma większych problemów z jej implementacją. Wśród firm, które już zainteresowały się E-Sense, znalazła się Toshiba, ale to tylko kwestia czasu, zanim pozostali producenci sprzętu dostrzegą potencjał drzemiący w tej technologii.

Wyobraźcie sobie tylko, jakie E-Sense daje możliwości, zarówno jeśli chodzi o poprawę komfortu życia ludzi niewidomych, ale także i w rozrywce czy biznesie. Co ciekawe, wspomniane tiksele mogą być stosowane nie tylko w przypadku ekranów dotykowych, ale na przykład i w materiałach, z których robione są ubrania. To może być prawdziwy przełom.

[za: Designbuzz ]

Więcej o: