Twitter i Flickr malują mapę świata

Eric Fischer skonfrontował dane dotyczące geotagowanych zdjęć na Flickrze i aktywności użytkowników w serwisie Twitter. Z połączenia obu powstała specyficzna mapa świata.

W zasadzie to dwie - Europy ; i oddzielnie - USA . Aktywność na Twitterze autor oznaczył kolorem niebieskim. Barwa pomarańczowa to natomiast tagi zdjęć z serwisu Flickr. Im jaśniejsze punkty tym większa aktywność użytkowników.

Co ciekawe, na mapie prezentującej Europę bez problemu można dostrzec Polskę. W rejonie środkowej Europy wyraźnie zarysowuje się linia, oddzielająca obszar o dużej aktywności (po lewej) od tego o zdecydowanie niższej (po prawej). Tę samą linię możemy odnaleźć na mapach geologicznych i politycznych - pokrywa się ona z Odrą i wschodnią granicą Republiki Federalnej Niemiec.

Najjaśniej z terytorium naszego kraju świeci się Śląsk i Podkarpacie, oraz takie miasta jak Warszawa, Poznań, Trójmiasto i Łódź. Najsłabiej teren Pomorza Koszalińskiego.

Mimo iż gołym okiem widać, że aktywność obu usług nie jest w Polsce na najwyższym poziomie, nie mamy się czego wstydzić, zamierają one niemal zupełnie dopiero za naszą wschodnią granicą.

Więcej o: