Przenoszenie kontaktów z książki adresowej do G+ już wkrótce

W ostatnich dniach dosyć często poruszany jest temat dodawania kontaktów do nowej usługi Google. Firma robi wszystko, aby nam to ułatwić.

Wspominaliśmy już nie raz , że Facebook od jakiegoś czasu dokłada wszelkich starań, byle tylko utrudnić swoim użytkownikom przenoszenie kontaktów do serwisu Google+. Na szczęście internet to kopalnia wiedzy, wystarczy więc trochę poszperać, aby znaleźć instrukcje, jak przenieść swoich znajomych z jednego serwisu do drugiego, np. przy pomocy Yahoo! Wiadomo, zajmuje to odrobinę więcej czasu i tak naprawdę nie o to chodzi, aby tego typu rzeczy robić metodami "naokoło", ale w takiej sytuacji zostaliśmy postawieni, trzeba sobie jakoś poradzić.

Tymczasem Google stara się, aby użytkownikom nowej usługi zapewnić jak najwięcej możliwości szybkiego i łatwego dodawania nowych znajomych. W najbliższym czasie uruchomiona zostanie nowa funkcja, która pozwoli na przenoszenie kontaktów z książek adresowych - muszą one być zapisane w formacie CSV lub vCard. Podczas importowania kontaktów do Google+, zostaną przeniesione tylko te kontakty, które umieścimy w swoich kręgach, nie trzeba więc obawiać się o to, ze powstanie bałagan.

Co prawda, opcja przenoszenia kontaktów z książki adresowej do usługi Google powinna być dostępna już na starcie, ale lepiej późno niż wcale. Dobrze, że G+ się rozwija, prawdziwy sukces nastąpi jednak w momencie, gdy w końcu uda się przenosić kontakty bezpośrednio z Facebooka. Jakby na to nie spojrzeć, wiele osób właśnie tam ma rozbudowana listę znajomych. Oczywiście zawsze można skorzystać z metody "naokoło".

 

[za: SlashGear ]

Więcej o: