Rewolucja w branży? HP wprowadza na rynek mysz na WiFi

Laptop, jako urządzenie mobilne wyposażony jest zwykle w gładzik, a czasem także w guzek, spełniający funkcję joysticka. Te jednak nie są zbyt wygodne i prędzej czy później użytkownik zaczyna myśleć o zakupie dodatkowej myszki. Oczywiście - bezprzewodowej.

Hewlett-Packard postanowił niedawno utrudnić wybór bezkablowego gryzonia. Podczas pokazu w Cannes zaprezentował "rewolucyjną" mysz działającą za pośrednictwem WiFi.

"Nowa mysz jest początkiem technologicznej rewolucji" czytamy w informacji prasowej HP. Nowy produkt ma przewyższać zarówno modele radiowe jak i te działające w oparciu o technologię Bluetooth.

Po pierwsze - w moduł WLAN wyposażone jest obecnie 100% wprowadzanych na rynek komputerów przenośnych, znika więc problem z brakiem Bluetootha lub dodatkowym odbiornikiem/nadajnikiem wtykanym w porty urządzenia.

Dodatkowo, mysz jest ponoć bardziej energooszczędna od wersji działających za pośrednictwem Bluetootha. HP przewiduje, że jednokrotne naładowanie akumulatora wystarczy nawet na 9 miesięcy pracy.

Imponujące, ale czy mysz na WiFi to naprawdę rewolucja? Gryzoń ma być dostępny w sugerowanej cenie około 130 złotych. Mamy też cichą, wewnętrzną nadzieję, że HP zadba o bezproblemową konfigurację urządzenia.

Więcej o: