Szyby samochodowe z funkcją zoom

Długie podróże są wyczerpujące i na ogół nudne. O ile kierowca musi koncentrować się na prowadzeniu samochodu, o tyle pasażerowie z tyłu mogą mieć problem ze znalezieniem zajęcia. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą w drogę jakiegoś gadżetu... A gdyby gadżetem stały się samochodowe same szyby?

Co powiecie na szyby po których można pisać palcem, i które mogą wyświetlać informacje na temat otaczającego nas świata?

Toyota pokazała swój nowy pomysł o nazwie Window to the World. Projekt powstał we współpracy z duńskim Copenhagen Institute of Interaction Design. Zakłada on, że zwykłe szyby samochodowe zastąpione zostaną przezroczystymi ekranami dotykowymi, a pasażerowie będą mogli po nich rysować, choćby i palcem, a za pomocą gestów wywoływać takie funkcje jak przybliżanie obrazu lub otrzymywać informację o obiektach które widać w oknie. Komputery umieszczone w autach Toyoty mogłyby nawet mierzyć odległość do mijanych obiektów i pokazywać ją pasażerom na osobnym panelu.

Przy odrobinie wyobraźni można bez problemu wymienić całą listę dodatkowych funkcji, jakie mogłoby oferować zaproponowane przez Toyotę rozwiązanie. Można by na nich odtwarzać bajki dla dzieci, tudzież grać w proste gry logiczne, czy tez czytać najnowsze wiadomości.

Japońska firma nie zdradziła jednak, kiedy Window of the World mógłby zadebiutować w samochodach. Obawiamy się jednak, że nie stanie się to prędko.

 

[za:

DVICE

]

Więcej o: