Najpiękniejsze Ferrari to hybryda?

Samochody, które zapierają dech w piersiach.

Maszyny, które widać na zdjęciach, niestety nie wyjadą wkrótce na ulice miast i autostrady. A szkoda, bo są naprawdę piękne. Można jednak mieć nadzieję, że przynajmniej jeden lub dwa z pokazanych modeli, będą kiedyś spędzały sen z powiek wielbicielom motoryzacji. Póki co są to tylko prace, które wygrały konkurs Ferrari World Design Contest.

Hybrydowe Ferrari za kilka lat wyjedzie na drogi?Hybrydowe Ferrari za kilka lat wyjedzie na drogi? fot. Ferrari

Włoska stajnia szukała w nim projektów "Ferrari dla Trzeciego Milenium". Zasady rządzące konkursem były proste. Ferrari przyszłości musi być hiperszybkie, hiperlekkie, hiperekologiczne i hipernowoczesne. Dużo tego hiper, ale przecież z tym kojarzy nam się włoska stajnia, prawda? Może dlatego, część przedstawionych projektów była maszynami hybrydowymi. I choć obecnie, być może nie wyobrażamy sobie takiego pojazdu ozdobionego charakterystycznym logo producenta, to w przyszłości, jego produkcja seryjna może stać się rzeczywistością.

Hybrydowe Ferrari za kilka lat wyjedzie na drogi?

Pierwsze miejsce w Ferrari World Design Contest zajął trzyosobowy zespół z Hongik University w Seulu. Pokazali oni samochód, który nazwali Eternita. Drugie miejsce zajął projekt auta nazwanego Xezri. Jego twórcą jest Samir Sadikhov z Istituto Europeo di Design w Turynie. Na ostatnim miejscu na podium stanął natomiast model Cavallo Bianco stworzony przez studentów Royal College of Art w Londynie. Prace oglądał i oceniał między innymi sam Paolo Pininfarina, którego Pininfarina Group od ponad pięćdziesięciu lat zajmuje się wyglądem aut marki Ferrari.

 
Więcej o: