Paypal odetnie piratów

Gigant płatności internetowych, amerykańska firma PayPal, ogłosiła właśnie nawiązane współpracy z międzynarodową organizacją zrzeszającą firmy fonograficzne, oraz londyńską policją. Celem współpracy jest odcięcie piratów od źródeł finansowania.

Celem współpracy jest odcięcie od źródeł dochodów właścicieli stron internetowych sprzedających nielicencjonowaną muzykę. Strony takie najczęściej prowadzone są przez firmy działające w krajach, gdzie nie działa zachodnie prawo autorskie - np w Rosji i na Ukrainie.

IFPI, organizacja zrzeszająca wydawców muzyki, ma już podobne umowy z firmami Visa i MasterCard, obsługującymi karty płatnicze i kredytowe.

Rolą londyńskiej policji w tej współpracy jest identyfikacja nielegalnych sklepów z muzyką, zgłoszonych przez przedstawicieli IFPI. Kiedy policja potwierdzi otrzymane dowody, informowane są firmy obsługujące płatności, które bezpośrednio (PayPal) lub za pośrednictwem lokalnego banku obsługującego konto firmy żądają dowodu na to, że oferowana w sklepie muzyka ma licencję wytwórni.

Od marca tego roku zamkniętow ten sposób 28 nielegalnych sklepów z muzyką, a dalszych 38 podlega w tej chwili weryfikacji.

[za IFPI ]

Więcej o: