Microsoft składa życzenia Linuksowi

Jeszcze niedawno otwarty i dostępny za darmo system operacyjny Linux był jednym z największych wrogów Microsoftu. Czasy się jednak zmieniły i na dwudziestolecie Linuksa, niemiecki oddział Microsoftu przygotował żartobliwy filmik z życzeniami.
 

W międzyczasie pracownicy Microsoftu stali się też jednymi z aktywniejszych twórców Linuxa. Ten darmowy system operacyjny jest tworzony wspólnie przez firmy i niezależnych programistów z całego świata, prace koordynowane są przez twórcę systemu - Fina, Linusa Torvaldsa.

Kilka lat temu Microsoft odbierał Linuxa jako największe zagrożenie dla swojej hegemonii na biurowych komputerach osobistych, wówczas finansowane przez Microsoft kampanie reklamowe mówiły o prawdziwych i wyimaginowanych słabościach Linuksa uniemożliwiających stosowanie go w biznesie. Jednak wraz z utratą znaczenia przez stacjonarne komputery osobiste, firma zmieniła nastawienie.

Linux jest fundamentem systemów operacyjnych Google - Android i ChromeOS, jest też wykorzystywany na serwerach i w niewielkim procencie na komputerach osobistych.

Więcej o: