Kindle 4 gen - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć o królu czytników

Czyli jak ułatwić życie osobom, które lubią czytać książki, ale nie cierpią ich dźwigać.

Czytnik Amazon Kindle czwartej generacji został wyposażony w dość duży - działający na zasadzie e-papieru - wyświetlacz o przekątnej rzędu 6 cali i rozdzielczości 800x600 pikseli. Wewnątrz znalazło się także około 2 GB pamięci, co pozwoli na pobranie i przechowanie całkiem dużej ilości e-booków (około 1400 tytułów, wg informacji producenta). Niestety, urządzenie nie obsługuje żadnych kart pamięci, posiada port USB, natomiast z siecią łączy się za pomocą wbudowanego modułu WiFi. Czy smukły, niemal eteryczny Kindle może zastąpić zapach i szelest po raz pierwszy otwieranej książki?

Oto 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o czytniku Kindle 4. generacji. Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną tabletu .

UWAGA! Poniższy test to nasza subiektywna ocena.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o czytniku Amazon Kindle 4. generacji

Główny problem z Kindlem to jego pozornie słaba dostępność w Polsce. Możemy go znaleźć w raptem kilku sklepach internetowych w cenach od 495 złotych aż po 739 złotych plus koszty przesyłki. Co innego na portalach aukcyjnych. Tam Kindli jest naprawdę dużo, a ceny rozpoczynają się poniżej 500 złotych. Można też oczywiście pójść całkiem oficjalną drogą i zakupić czytnik w sklepie Amazon, płacąc przez internet.

Zapraszamy do galerii czytnika Kindle .

.

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>

Więcej o: