Chromebook - 5 rzeczy, które powinieneś wiedzieć o terminalu Google

Chromebook to w rzeczywistości duży netbook marki Samsung. Od innych różni się jednak tym, że działa w oparciu o "przeglądarkowy" system operacyjny Chrome OS. Co to jednak daje i czy dzięki temu warto się nim zainteresować?

Oto 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć o Chromebooku. Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną komputera .

UWAGA! Poniższy test to nasza subiektywna ocena.

Zobacz wideo

Sam komputer wyposażony został w jasny 12,1 calowy wyświetlacz SuperBright LED o rozdzielczości 1280x800 pikseli. Wewnątrz znajduje się także procesor Intel Atom N570 o taktowaniu 1,66GHz, 2GB pamięci RAM i 16 GB SSD.

Samsung obiecuje, że dzięki lekkości systemu i parametrom technicznym Chromebook jest w stanie startuje w przeciągu 10 sekund. Czy jednak laptop z tak... umiarkowanie mocnymi podzespołami ma rację bytu? I do czego właściwie służy Chromebook? Na te pytania odpowiemy prezentując 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem...

Dostępność

Niestety, komputera z systemem Chrome OS próżno szukać na polskich półkach. Chcąc go natomiast kupić za granicą będziemy musieli przygotować się na wydatek między 350 a 450 dolarów (plus VAT i koszty przesyłki) w najbogatszej wersji.

Zapraszamy do galerii zdjęć komputera Samsung Chromebook .

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>

Więcej o: