Nokia 808 - 5 rzeczy, które powinniście wiedzieć przed zakupem

W Nokii 808 tradycyjny, kilkumegapikselowy aparat fotograficzny zastąpiono matrycą o rozdzielczości aż 41 megapikseli. Pozwala to na wykonywanie naprawdę dobrej jakości zdjęć o rozmiarach przekraczających... uliczne billboardy.

UWAGA! Powyższy test to nasza subiektywna ocena.

Wcześniej warto także zapoznać się ze specyfikacją techniczną telefonu Nokia 808 .

Nokię 808 można i trzeba uznać za kamień milowy w konstrukcji telefonów komórkowych. To nie żart. Czy jednak zjawiskowy aparat fotograficzny sprawi, że model 808 rozejdzie się jak świeże bułeczki?

Oprócz aparatu o olbrzymiej matrycy wewnątrz Nokii 808 znajdziemy także procesor ARM 11 o taktowaniu 1,3MHz, 512MB pamięci RAM, 16GB wbudowanej pamięci, moduł WiFi/n, aGPS i pokryty powłoką Gorilla Glass, 4 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 360x640 pikseli.

Nie do końca wiadomo czy było to zamiarem producenta, ale Nokia 808 definiuje się przez zamontowany w niej aparat fotograficzny. W niczym nie przypomina modnych smartfonów. Pewnym zaskoczeniem dla potencjalnych nabywców może się też okazać zainstalowany wewnątrz system operacyjny. 808-ka działa bowiem w oparciu o Symbiana Belle. Czy 41 megapikseli wystarczy, żeby osiągnąć komercyjny sukces? Zobaczcie 5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przed zakupem...

Zapraszamy do galerii zdjęć telefonu Nokia 808 .

Nokia czy Samsung? A może Apple? Zanim kupisz sprawdź 5 rzeczy, które warto wiedzieć! >>

Nokia 808 PureView czarny 1 opinia Porównaj ceny tego produktu > dane dostarcza:

Więcej o: