Sony Xperia Z3 - 5 rzeczy o najlepszym smartfonie Sony

Sony co pół roku pokazuje nową wersję swojego flagowego telefonu. Czy Xperia Z3 jest godnym następcą znakomitej Z2?

Od jakiegoś czasu Sony ma nowy pomysł na rozwój linii swoich flagowych smartfonów i wydaje nową wersję co pół roku.  Naturalnie w 6 miesięcy nie sposób wprowadzić diametralnych zmian do swojego produktu, więc do recenzji Xperii Z3 podszedłem z pewną obawą...

Rewolucja została odwołana

Krótko mówiąc Sony Xperia Z3 nie różni się znacznie od swojego poprzednika. Wiele szczegółów zostało ulepszonych i poprawionych, ale jeśli znacie Xperię Z2, to i ten telefon wyda wam się znany, gdy tylko weźmiecie go do ręki. Na szczęście Sony nie musiało w swoim flagowym smartfonie zbyt wiele zmieniać - wystarczyło poprawić kilka niedociągnięć, by wyszedł im niemal doskonały produkt. To w pełni się udało.

Aparat z najwyższej półki, czyli nie ma różnicy Od jakiegoś czasu do naszych recenzji dorzucamy porównanie zdjęć wykonywanych aparatem testowanego telefonu z jego bezpośrednią konkurencją. Najpierw przyjrzyjmy się jak Xperia Z3 wygląda na tle swojego poprzednika:

Kliknij w obrazek, by powiększyć

W zasadzie pomiędzy tymi zdjęciami nie ma żadnej różnicy. Ostrość w Z3 była odrobinę przesunięta względem Z2, stąd to drobne rozmycie, ale jeśli chodzi o jakość obrazu to jest bez zmian, czyli znakomicie.

Porównajmy więc zdjęcia wykonane tymi telefonami z LG G3 i Samsungiem Galaxy S5:

Kliknij w obrazek, by powiększyć

Ponownie mam problem, by zauważyć jakąkolwiek różnicę w jakości obrazu. Zdjęcia różnią się od siebie, gdyż były wykonywane na przestrzeni wielu miesięcy, ale każde powstało w tych samych warunkach oświetleniowych w trybie automatycznym.

Aby się upewnić, czy na pewno jakość zdjęć robionych telefonami z górnej półki jest identyczna powiększyłem fragment zdjęcia z futrem i okiem pluszowej świni. Moim zdaniem jakikolwiek smartfon z tej trójki nie wybierzemy, to i tak będzie dobrze:

Kliknij w obrazek, by powiększyć

Więcej zdjęć Sony Xperii Z3 znajdziecie w naszej galerii TUTAJ >>>

Sony Xperia Z3 biały Sprawdź cenę tego produktu > dane dostarcza:

Więcej o: