Nokia Lumia 735 - 5 rzeczy o ostatniej Lumii z logo Nokia

Na warsztat wzięliśmy Nokię Lumię 735, jedną z ostatnich Lumii markowanych logo Nokii. Microsoft twierdzi, że jest to pierwszy telefon na świecie zaprojektowany specjalnie do robienia selfie - sprawdzamy i oceniamy.

Pełne wrażenia z używania Nokii Lumii 735 zobaczycie na filmiku powyżej - tekst jest jedynie suplementem do recenzji wideo.

Niedawno, po tym jak Microsoft ogłosił rozwód z logo fińskiej marki , do sieci wyciekły pierwsze zdjęcia nowych telefonów Microsoft Lumia. Tymczasem my recenzujemy bodaj ostatnią Nokię, jaka ujrzała światło dzienne - Nokia Lumia 735. Cieszmy oczy, bo na kolejną przyjdzie nam długo czekać.

Zrób sobie ładne zdjęcie

Microsoft twierdzi, że Lumia 735 jest pierwszym telefonem zaprojektowanym specjalnie do robienia selfies i rozmów przez Skype'a. Główny aparat robi zdjęcia o rozdzielczości 6,7 Mpx, a frontalny aż 5 Mpx. Różnica w jakości pomiędzy nimi, mimo, że nie drastyczna, to jest wyraźnie zauważalna.

Kliknij, by powiększyć

Zastanawia mnie jednak, czy gdyby nie tak podkręcony przedni aparat, to czy w tej samej cenie Lumia 735 nie oferowałaby lepszego aparatu głównego? Poniżej możecie zobaczyć porównanie z innymi telefonami dostępnymi w podobnym przedziale cenowym oraz ze złotówkową Nokią Lumią 530, którą niedawno recenzowałem. Jak widzicie nie jest źle, ale sądzę, że mogłoby być jeszcze lepiej:

Kliknij, by powiększyć

Fajny telefon, w którym "coś" nie gra

Nokia Lumia 735 jest bardzo atrakcyjnym telefonem, który możemy dostać w sklepie już za około tysiąc złotych. Co bym jednak na nim nie robił, to zawsze w parze z dobrymi rozwiązaniami szła jakaś kontrowersyjna decyzja:

1) śliczny design połączony z okropnym plastikiem

2) wygodne, wysokie klawisze w klawiaturze, która zasłania prawie pół ekranu

3) przyzwoity aparat, który zapewne ucierpiał przez podkręcanie parametrów wtórnego aparatu

4) fajny system operacyjny, który nadal cierpi na brak aplikacji

5) wyraźny i czytelny ekran, który atakuje nas kolorami przy pierwszym włączeniu telefonu

Dla wielu osób moje uwagi mogą być tylko marudzeniem malkontenta, bo w końcu nie każdemu przeszkadza to samo. Warto jednak, byście przed zakupem wzięli ten telefon chociaż na chwilę do ręki.

Więcej naszych zdjęć Nokii Lumii 735 znajdziecie w galerii TUTAJ

Nokia 735 Lumia pomarańczowy Sprawdź cenę tego produktu > dane dostarcza:

Więcej o: