Samsung Galaxy A3 i Samsung Galaxy A5 - nowe, ładne smartfony Samsunga

Samsung Galaxy A5 i jego mniejszy brat, A3, to jedne z najładniejszych smartfonów Samsunga. Można je dostać w całkiem przystępnej cenie, więc na pewno wielu z was zastanawia się nad zakupem. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak zobaczyć nasz test...

Design telefonów z linii Samsung Galaxy A jest wyraźnie inspirowany Samsungiem Galaxy Alpha , który z kolei przypominał iPhone'a 5. Co prawda to nie brzmi jak dobra rekomendacja, ale staramy się nie spisywać żadnego telefonu na straty. Wygląd Galaxy A3 i Galaxy A5 może nie jest szczególnie oryginalny, ale trzeba przyznać, że i tak jest bardzo atrakcyjny.

Zrób mi zdjęcie

Skupmy się jednak na zdjęciach, jakie robią oba smartfony. W obu telefonach aparat do selfie ma rozdzielczość 5 MP. Do tego główny aparat w Samsungu Galaxy A3 ma rozdzielczość 8 MP, a w Galaxy A5 otrzymujemy lepsze 13 MP:

Kliknij, by powiększyć

Różnica w jakości pomiędzy modelem A3 a A5 jest ogromna. Większy brat ma nie tylko lepszą rozdzielczość, ale przede wszystkim robione nim zdjęcia mają mniej szumów, a detale na nich zawierają więcej szczegółów.

Na tle innych propozycji w formie Samsunga Galaxy S5 oraz produktów konkurencji z podobnej, co seria A, półki cenowej A5 nadal wypada bardzo dobrze.

Kliknij, by powiększyć

Nie da się jednak ukryć, że aparat w Samsungu Galaxy A3 jest ledwie dostateczny i jeśli chcecie robić dużo zdjęć telefonem, to A5 jest wersją dla was.

Więcej zdjęć Samsunga Galaxy A5 i Galaxy A3 znajdziecie w naszej galerii TUTAJ >>>

Więcej o: