Zobacz, jak prędko dojedziesz dziś do domu

Zima zaskoczyła drogowców. Właściwie moglibyśmy się do tego już przyzwyczaić i nie narzekać, że droga z domu do pracy i z powrotem zajmuje godzinę dłużej niż zwykle. Jest na to częściowa rada - można sprawdzić korki w mieście w czasie rzeczywistym.

Dobre nawigacje samochodowe są w stanie obliczyć najlepszą trasę do wyznaczonego miejsca z uwzględnieniem korków na drodze (Tom Tom, AutoMapa). Nie każdy jednak po pierwsze przemieszcza się samochodem, a po drugie - posiada nawigację. Są jeszcze inne sposoby na sprawdzenie aktualnego ruchu drogowego. Można skorzystać z aplikacji NaviExpert Community Traffic Online . Albo zerknąć do Internetu.

Natężenie ruchu można sprawdzić w serwisie Targeo . Jak to działa? Serwis zbiera sygnały z urządzeń GPS, z pojazdów wyposażonych w nawigację AutoMapa z aktywną usługą AutoMapa Traffic oraz z kamer monitorujących ruch. Ich suma pozwala oszacować z jaką prędkością poruszają się pojazdy, a następnie wyniki przedstawiane na interaktywnej mapie. Można też korzystać z mobilnej wersji serwisu.

Wyniki dla nas są zdecydowanie przygnębiające. Mamy nadzieję, że Wasza sytuacja śniegowo-zimowa jest zdecydowanie lepsza.

Więcej o: