Piractwo atakuje kolejną branżę

Ze względu na pirackie płyty DVD oraz darmowe strony internetowe z filmami kolejna branża filmowa zaliczyła w tym roku spadek przychodów. Filmowcy postanowili wystosować zatem apel do swoich wiernych odbiorców, zwracając się do nich za pośrednictwem YouTube. Piractwo to dla nas ogromny problem. To właśnie staramy się zakomunikować konsumentom mówi przedstawicielka branży.

Dane podawane przez Free Speech Coalition wskazują na to, że sprzedaż płyt DVD spadła w tym roku niemal o 1/3. Dlatego też podejmowane są desperackie próby kontaktu z wiernymi użytkownikami i uświadomienie im, ile branża robi dla wspólnego dobra społeczeństwa . Jednym ze sposobów komunikacji z odbiorcami ma być seria filmów umieszczona na YouTube, w których ulubieńcy części z Was wskazują na zagrożenia spowodowane piractwem.

Tysiące miejsc pracy, które już za chwilę mogą pozostać puste; wpływy z tantiem które zasilają budżet państwowy; dbanie o prawa zwierząt oraz lasy deszczowe - filmowcy oraz aktorzy mają to wszystko na uwadze.

Rosnące bezrobocie, cierpiące społeczności lokalne, poważny uszczerbek na twórczości kulturalno - intelektualnej . Oto skutki fałszowania płyt DVD oraz darmowych internetowych serwisów z filmami, podkreślają wypowiadające się na nagraniu osoby.

Pomożecie?