m pad - tablet zaprojektowany dla twórców

Gdy patrze na wygląd kolejnych tabletów, mam wrażenie, że twórcy skupili się na kopiowaniu kilku podstawowych wzorów. Miło czasem zobaczyć odmienną propozycję, nawet jeśli to tylko pomysł.

Niemiecki projektant Volker Hübner przygotowuje tablet - nazwany m pad - specjalnie dla twórców: projektantów, rysowników, architektów.

Urządzenie ma być większe niż standardowe 7-10 cali - ma mieć ekran OLED o przekątnej długości aż 15,6 cala. Oprócz standardowej funkcji multidotyku ma być wyposażone w rysik z możliwością wyczuwania siły nacisku oraz nóżki, które pozwolą wygodnie ustawić urządzenie przed dłuższą sesją rysowania. Na projektach widać rozmaite złącza: USB, Ethernet, FireWire, jednak ich liczba nie jest podana. Z pewnością pozwolą na podłączenie np. zewnętrznej klawiatury, spodziewałbym się też HDMI, by móc pokazać prace na dużym ekranie.

Najciekawiej prezentuje się boczny panel - jest na nim kółko do przewijania ekranu oraz dziewięć przycisków - m.in. ESC, spacja, CTRL, SHIFT itp. Gdy prawą ręką obsługujemy rysik lub ekran dotykowy, lewa może używać tego panelu. Oczywiście działa to też dla osób leworęcznych, nóżki pozwalające na podniesienie jednego końca są po obydwu stronach tabletu.  Ciekawie wyglądają przyciski nad i pod pokrętłem. To tak naprawdę osiem ekraników w technologii e-ink, ich funkcje można zdefiniować i opisać zależnie od potrzeb.

[ Yanko Design ]

Paweł Kamiński

Więcej o: