Zuckerberg opuszcza Facebook i otwiera nowy internetowy biznes... Randi Zuckerberg

Randi Zuckerberg, siostra założyciela Facebooka oświadczyła niedawno, że zamierza odejść z firmy aby założyć własną.

Tym, którzy nie mieli pojęcia, że Mark Zuckerberg w ogóle miał siostrę warto podpowiedzieć, że Randi Zuckerberg przez ostatnie sześć lat pracowała na stanowisku dyrektora marketingu serwisu.

CNNMoney przypomina także, że była jedną z osób zaangażowanych w projekt Facebook Live.

W liście pożegnalnym, zamieszczonym na blogu AllThingsD pani Zuckerberg pisze:

Spędziłam w Facebooku wiele lat wkładając serce i duszę w innowację, napędzając przemysł mediowy, wprowadzając nowe koncepcje, w tym usługę live , polegającą na strumieniowym przesyłaniu materiałów wideo, a także społecznościowe i "partycypacyjne przeglądanie", które przemysł mediowy szybko podchwycił i zaadaptował.

Teraz już wiecie czym w firmie zajmowała się Randi Zuckerberg, ze szczegółami. Co zamierza dalej?

Wykorzystując zdobyte dotychczas doświadczenie chce założyć własną firmę, która będzie się specjalizować w dostosowywaniu strategii marketingowej firm do wymogów współczesnego rynku internetowego. Facebook ma oczywiście zajmować kluczową pozycję i pozostać w kręgu zainteresowania Randi.

Facebook będzie oczywiście centralnym elementem moich projektów (...) Chcę pokazać, że każdy jest w stanie wykonać rewolucyjny marketing przy pomocy tej platformy.

Ciekawe, czy firma pani Zuckerberg będzie także doradzać swoim klientom wykorzystanie innych serwisów społecznościowych, powiedzmy... Google+?

Więcej o: