Google spędzi lato na robieniu zdjęć w Polsce

Czekamy na efekty prac firmy.

Amerykańska korporacja informuje, że jej pracownicy prawdopodobnie spędzą całe lato na przygotowywaniu usługi Stret View dla Polski. Na przeszkodzie może im stanąć tylko pogoda i kłopoty techniczne. Jeśli wszystko pójdzie jednak zgodnie z planem, to do już wykonanych zdjęć w województwach mazowieckim, dolnośląskim, wielkopolskim, pomorskim i małopolskim dołączą fotografie z województwa łódzkiego, podlaskiego oraz zachodniopomorskiego. W następnej kolejności odwiedzone zostaną województwa kujawsko-pomorskie, lubelskie i świętokrzyskie. Uwieczniane na fotkach będą także trasy między najczęściej odwiedzanymi miastami.

Do wykonywania zdjęć Google wykorzystuje swoje firmowe samochody i trójkołowe rowery. Te ostatnie wjeżdżać będą tam, gdzie nie mogą dotrzeć auta. Firma przypomina także, że jako pierwsze w kraju, na Mapach Google, pojawią się fotografie z ulicy Piotrkowskiej w Łodzi. Zwyciężyła ona w internetowym plebiscycie "Patrzcie, Polska! Wybieramy naszą wizytówkę na Street View". W niedalekiej przyszłości zobaczyć będziemy mogli także Pałac Branickich i Rynek Kościuszki w Białymstoku oraz Wały Chrobrego i Stare Miasto w Szczecinie.

Zebrane fotografie zostaną poddane obróbce (zamazywanie twarzy przechodniów czy numerów rejestracyjnych samochodów) i połączone w panoramy. Niestety nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie będziemy je mogli obejrzeć na Mapach Google.

Więcej o: