Zobacz na żywo jak ludzie poprawiają świat

Eng Jayah ze Sri Lanki usuwa drogę, której już nie ma, iPesec z Białorusi podaje, iż budynek w jego mieście ma 4 piętra, Mihai Dumitru z Rumunii poprawia limit prędkości z 90 na 80 km/h. Oglądana na bieżaco edycja map w Google Earth przez internautów z wszystkich zakątków globu naprawdę robi wrażenie.

Pisaliśmy już kiedys o możliwościach Google Map Maker:

Google Map Maker to siostrzana aplikacja Google Maps pozwalająca jednak na edytowanie map przez użytkowników. Po akceptacji przez moderatorów zmiany są wprowadzane także na Google Maps. Aplikacja działała dotychczas w 183 krajach i regionach na całym świecie - dzięki pomocy użytkowników mogły powstać naprawdę dokładne mapy. W 2008 ok. 15% ludności świata mogło na Google Maps znaleźć mapę swojej okolicy, dziś już 30% - dzięki pomocy społeczności Map Maker.

Pulse to narzędzie, które pozwala na bieżąco śledzić, kto i gdzie dokonał jakiejś zmiany w Google Earth. System sam przełącza się między kolejnymi osobami, jednak w każdej chwili można go zatrzymac i przyjrzecć się konkretnej zmianie. Można też oglądać zmiany w swojej okolicy przez klikanie znaczników na mapie.

Więcej o: