Allegro usuwa status Super Sprzedawcy

Zastąpi je nowe oznaczenie Standard Allegro - ma być przyznawane bardziej restrykcyjnie.

By je dostać, sprzedawca musi posiadać konto firmowe, mające przynajmniej 100 ocen sprzedaży - z czego minimum 20 z ostatnich 60 dni. Także z ostatnich dwóch miesięcy musi mieć bardzo wysoką średnią ocen za transakcje:

  • 5,0 dla czasu realizacji zamówienia (niższe oceny są wliczane tylko wtedy, gdy kupujący wybierze powód "dostawa przedmiotu trwała długo z winy sprzedającego"),
  • 4,9 dla pozostałych kryteriów oceny (koszt wysyłki, zgodność z opisem, kontakt).

Dodatkowo sprzedawca nie może mieć więcej niż 3 nierozstrzygniętych sporów transakcyjnych oraz żadnych ostrzeżeń dot. naruszenia regulaminu. Nie może mieć również na swoim koncie ostrzeżeń z powodu naruszeń na stronie "O mnie" i w Wiadomości dla Kupującego w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Na "Standard Allegro" nie nie mają również szans użytkownicy, którzy mieli blokowane konto w ciągu ostatnich 2 miesięcy z powodu niewywiązywania się z transakcji.

Tylko część dawnych Super Sprzedawców spełnia nowe zaostrzone kryteria - ok. 18 tysięcy kont. Są on już promowani na stronach wyszukiwania,  ich oferty zostają wyróżnione znakiem Standardu Allegro. Portal chce promować ofertę, a nie konkrentych sprzedawców bezpośrednio. Charakterystyczny symbol w tytule aukcji ma skrócić czas podejmowania decyzji o zakupie i ułatwić klientowi znalezienie wartościowych ofert.

[ eCommerce.edu.pl - portal Grupy Allegro ]

Więcej o: