Polacy wezmą udział w jednym z najważniejszych konkursów dla start-upów

TechCrunch Disrupt to jedna z ważniejszych konferencji w branży internetowej. Podczas tego wydarzenia będzie miał miejsce także konkurs dla start-upów, do którego zakwalifikowały się cztery polskie zespoły.

Tegoroczna edycja TechCrunch Disrupt odbędzie się w dniach 12-14 września w San Francisco. W ramach wydarzenia start-upy z całego świata będą mogły zaprezentować swoje pomysły przed mentorami i inwestorami. Polskę reprezentować będą Booklikes, FusionSheep, SaveUp oraz legimi.

SaveUPSaveUP Fot. SaveUp

SaveUp - to fotoporównywarka cen książek. Działa w postaci aplikacji mobilnej. Jeśli jesteście w księgarni ale stwierdzacie, że dane wydanie książki jest trochę za drogie można smartfonem zrobić zdjęcie okładki lub kodu ISBN, a aplikacja wyszuka dostępne w Internecie inne wydania. Ostatnio do SaveUp dodano możliwość zakupu książki wprost z poziomu aplikacji. W przyszłości lista produktów ma obejmować nie tylko książki.

Fusion SheepFusion Sheep Fot. Fusion Sheep

Fushion Sheep - Start-up pracuje między innymi nad wtyczką do przeglądarki i aplikacją mobilną, za pomocą których można przesyłać treści do telewizorów z dostępem do Internetu.

BooklikesBooklikes Fot. Booklikes

Booklikes.com - serwis rekomendujący książki. Niektóre książki można także kupić w sklepach internetowych z poziomu serwisu.

LegimiLegimi Fot. Legimi

Legimi.com - to platforma "do udostępniania szerokiego katalogu treści cyfrowych na e-czytniki". Z poziomu Legimi można pobierać książki i czasopisma na czytniki książek, smartfony, tabletu i na komputer.

Więcej o: