Zynga chce się oderwać od Facebooka

Gigant gier społecznościowych  ogłasza, że tworzy Project Z - nową witrynę społecznościową ze swoimi tytułami.

Dotychczas tytuły Zyngi były dostępne na Facebooku - któż nie zna Farmville - lub w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Projekt Z ma być niezależną od nich stroną, która będzie zawierać gry oraz elementy zręcznościowe. Strona ma zmniejszyć zależność firmy od Facebooka. Jak zauważono portal utrudnia współpracę zmieniając regulaminy, lepiej traktując rywali Zyngi oraz tworząc swoje własne gry, co jest już poważnym zagrożeniem.

Jednak Zynga ma świadomość, jak wielu odbiorców jej gier znajduje się na tym portalu i twierdzi, że dotychczasowe platformy z jej grami (w tym FB) nie muszą jednak czuć się zagrożone - każde zaburzenie relacji z Facebookiem byłoby szkodą dla interesów Zyngi.

Project Z ma by pierwszym etapem większej strategii, nazwanej "Zynga Direct", która ma umożliwić lepsze i bezpośrednie relacje z klientami, nieważne czy grają w gry na portalu czy w wersji mobilnej - tak twierdzi szef Zyngi, Mark Pincus. Ja na razie nie zdradza szczegółów, wiadomo że każdy użytkownik dostanie swój unikalny zTag i będzie mógł zacząć grę na FB, kontynuować na Project Z, a potem wrócić na FB.

Zynga zapowiedziała też nowe gry - Zynga Bingo, CastleVille i Hidden Chronicles.

[ SlashGear ]

Więcej o: