Wirtualna niania, miejski wyścig - poznaj ciekawe polskie projekty (Startup Fest 2011) [WIDEO]

Młodzi zdolni z pomysłami - spotkasz ich na Startup Fest.

To cykliczna impreza, podczas której prezentowane są ciekawe pomysły na strony, usługi w sieci lub aplikacje. Zobacz na jakie pomysły wpadają polscy twórcy startupów.

Ideę Startu Festów przedstawiła Agnieszka Skala-Poźniak z Politechniki Warszawskiej i Szkoły Przedsiębiorczości Innovation Nest:

Agnieszka Skala-Poźniak - czym jest Startup Fest?

Artur Kurasiński i Rafał Han, mentorzy Startup Fest odpowiadają na dość istotne pytanie - czym są startupy i czemu miałyby nas obchodzić?

Artur Kurasiński, Rafał Han - mentorzy Startup Fest 2011

A oto kilka projektów, które zwróciły naszą uwagę:

Cityrace.me

To wyścigowa gra miejska, która czerpie inspiracje z filmu Tron i gry Snake na komórki. Ale rozgrywa się na żywo w twoim mieście. Projekt prezentuje Krzysztof Wacławek:

Krzysztof Wacławek - Cityrace.me (Startup Fest 2011)

MyGuidie.pl

Serwis pozwalający na kojarzenie przewodników z podróżnikami. Jednak przewodnikiem może zostać każdy, co daje szansę poznania innych krajów z nietypowej i ciekawej strony. Projekt przedstawiają Aleksandra Sitarska i Paulina Wardęga:

Aleksandra Sitarska i Paulina Wardęga - MyGuidie.pl (Startup Fest 2011)

Kidd.ly

"Wirtualna niania" - aplikacja, która pozwoli rodzicom łatwiej kontrolować postępy swoich dzieci w wykonywaniu rozmaitych zadań domowych. Wykorzystując mechanizmy znane z gier komputerowych może być też rozrywką dla dziecka. Projekt dopiero się rozkręca, o czym opowiadają Bartek Głowacki, Mikołaj Maziński:

Bartłomiej Głowacki, Mikołaj Maziński - Kidd.ly (Startup Fest 2011)

Manubia.pl

Serwis pozwala nam na sprawniejsze rozkręcanie skepu internetowego lub handlowania na aukcjach poprzez dokładne obserwowania naszej konkurencji. Opowiadał o tym Konrad Latkowski:

Konrad Latkowski - Manubia.pl

Więcej o: