Take this lolipop - odważysz się?

Ja się odważyłam. Została mi jeszcze godzina...

Zerkacie czasem na profile nieznajomych na Facebooku? A co by było, gdyby to was ktoś podglądał i na podstawie wprowadzonych przez was samych danych był w stanie nie tylko poznać wasze sekrety, lecz także was zlokalizować?

Take This Lollipop to aplikacja, która wykorzystuje połączenie z Facebookiem i na tej podstawie kreuje film. Film, którego nie polecamy osobom o słabszych nerwach.

Take this lollipopTake this lollipop Fot. Take this lollipop

Scena wygląda jak z horroru. Widzimy na niej mężczyznę, który obserwuje twój profil. Dokładnie sprawdza wszystkie wprowadzone informacje, listę znajomych, zdjęcia, a w końcu ostatnie "zameldowanie się" via Places. Ostatecznie wsiada w samochód i jedzie cię odszukać.

Take this lollipopTake this lollipop Fot. Take this lollipop

Take this Lollipop to wyolbrzymiony przykład na to, do czego może doprowadzić niefrasobliwe udostępnianie swoich danych. Tak, niby w znajomych mamy "wyłącznie znajomych", a ustawienia prywatności już dawno zostały zmienione na bardziej restrykcyjne, ale mam wrażenie, że w dalszym ciągu niedostatecznie zdajemy sobie sprawę z tego, jak łatwo "wyciągnąć" informacje niezbędne do tego, by nas wytropić.

Take this lollipopTake this lollipop Fot. Take this lollipop

Take this Lollipop może też być pomysłową akcją marketingową, promującą na przykład nowy film. Nawet jeśli to trzeba przyznać, że zobaczenie na własne oczy, co można zrobić z wprowadzonymi przez nas własnoręcznie na Facebooka danymi, robi wrażenie.

Przeczytaj także

Więcej o: