Trudne wyzwania: jakie imię nadać dziecku? Odpowiedzi szukamy... w Google'u

Bo przecież nie chcemy, aby imię, jakie nadamy dziecku rzutowało na jego przyszłość - także tą w cyfrowym świecie.

Nie wiadomo dokładnie, ile par googluje imiona, jakie chce nadać swoim dzieciom. Pewien wgląd w sytuację daje nam ankieta przeprowadzona przez serwis dla rodziców - LilSugar . 64% osób przyznało tam, że konsultowało swój pomysł z Google.

New York Times opisuje przypadek rodziców, którzy chcieli nadać swojej córce imię Kalia. Ładne imię, prawda? Jednak wystarczy wpisać je w Google, a obok wyników wyszukiwania związanych z kwiatami, otrzymamy także zdjęcia roznegliżowanej gwiazdy porno. Para postanowiła, że "google'owa tożsamość" ich dziecka powinna budzić nieco inne skojarzenia, ostatecznie wybrali więc bezpieczną opcję - Kaleya.

Niewłaściwe skojarzenia to jeden powód, dla którego rodzice zwracają się do Google'a. Drugim jest poszukiwanie wyjątkowości. NYT przytacza opinię Laury Wattenberg, autorki poradnika jak wybierać imię dla dziecka, która tłumaczy, że

Rodzice zastanawiający się nad wyborem imienia dla dziecka wpisują je w Google i stwierdzają "No nie, już zajęte. Już 3 inne osoby noszą to imię".

Przykład jest może trochę przerysowany, ale każdy chyba spotkał się z sytuacją, gdy w jednej klasie jest kilkoro dzieci z tym samym imieniem.

Więcej o: