Google ma dobrą passę. Nowy, piękny doodle

Jaką okazję świętujemy tym razem?

Mark Twain , gdyby  żył, obchodziłby dziś 176. urodziny - urodził się 30 listopada 1835 roku, a niewielu wie, że naprawdę nazywał się Samuel Langhorne Clemens.

Google postanowiło uczcić autora popularnych książek, nie tylko dla dzieci projektując specjalne logo dla wyszukiwarki - tzw. doodle. Jest ono nawiązaniem do jednej z najpopularniejszych książek tego pisarza - "Przygód Tomka Sawyera".

Czytelnicy na pewno pamiętają scenę, w której bohater książki, znany spryciarz, łobuziak i awanturnik, zostaje ukarany i musi pomalować płot swojej ciotki. Tomek nie jest uradowany tą perspektywą - znajduje więc sposób, by przekonać mniej bystrych kolegów, że malowanie sztachet to świetna zabawa. Zwłaszcza, gdy można na nich namalować logo Google, jak na dzisiejszym doodle. Książki Twaina to kopalnia podobnych zabawnych sytuacji - pochwała sprytu, radości życia i młodości.

Doodle na stronie głównej Google pojawiają się przy różnych okazjach od 1998 roku. Często są unikalne dla jednego lub kilku krajów, coraz częściej, są to rozbudowane obrazki lub nawet animacje, nie ograniczające się do podmiany czcionki w logo. Ostatnio zadziwiło nas logo zaprojektowane z okazji wydania pierwszej książki Stanisława Lema . Galerię innych można obejrzeć na stronie www.google.com/logos/

Więcej o: